Öt év után újra, 191 ország csaknem 2500 sportolójára számítanak!
A jegyértékesítési adatok is alátámasztják, hogya legtöbben a 200 méteres pillangóúszásban olimpiai és világbajnok, világcsúcstartó Milák Kristóftól és az olimpiai bronzérmes, Európa-bajnok férfi vízilabdázóktól várják a legnagyobb sikereket.
Nem titok, hogy a sportra stratégiai ágazatként tekint a kormány, az a cél viszont minden korábbinál nagyratörőbb, hogy az események számossága és presztízse alapján 2030-ig Budapest legyen Európa top három globális sportfővárosának egyike. Szabados Gábor sportközgazdász arról beszélt a VG-nek, hogy a 2017-es vébé akkora szintlépés volt a sportdiplomáciai hitelesség terén, hogy ma már senki sem kérdőjelezi meg, képesek vagyunk-e sikeresen tető alá hozni egy felső kategóriás nemzetközi sporteseményt.
Az idei vizes vébé egészen más lesz, mint az öt évvel ezelőtti, amelynek lebonyolítása 130 milliárd forintot emésztett fel, ezen belül 46 milliárdot az esemény fő helyszíne, a 12 800 férőhelyes Duna Aréna. Ezúttal jóval karcsúbb, 5000 fős lesz a nézőtér, a legutóbbi világbajnokság után elbontott ideiglenes lelátókat ugyanis nem építik vissza. A vébén ezúttal már az első héten, június 18. és 25. között rendezik az úszóversenyeket. Ezzel párhuzamosan zajlanak a szinkronúszó-versenyek a margitszigeti Széchy uszodában, míg a vízilabdatorna csoportmérkőzéseinek a Hajós uszoda mellett Debrecen, Sopron és Szeged ad otthont.